Biletul zilei 10.09.2014 – pierdut

0
830

biletul zileiVezi aici biletul zilei de miercuri, 10 septembrie 2014 – Marti am asistat la destul de multe surprize in preliminariile pentru EURO 2016 si astfel nu am reusit sa va oferim un bilet castigator. Astazi revenim insa cu forte proaspete si va oferim trei ponturi din fotbal, care cuprind tari precum Israel, Suedia si Spania.

Utsiktens cauta in aceasta seara revansa dupa ce in partida tur a fost invinsa de catre Halmia pe teren propriu cu scorul de 4-0. Formatia oaspete ocupa momentan pozitia secunda a clasamentului si are sanse foarte mari ca la sfarsitul sezonului sa promoveze in liga a doua din Suedia. Cu 30 de goluri inscrise, trupa antrenata de catre Janne Carlsson are una dintre cele mai bune ofensive din campionat si se afla intr-o forma foarte buna. In ciuda faptului ca se claseaza doar pe pozitia a 10-a, Halmia se descurca foarte bine din punct de vedere al golurilor marcate, insa problemele apar in aparare. Ne asteptam la un duel foarte spectaculos, intre doua echipe foarte ofensive, fiind foarte probabil sa asistam la cel putin un gol inscris de catre fiecare combatanta.

Maccabi Haifa a avut pana acum un parcurs foarte bun in Toto Cup, fiind invinsa intr-un singur meci din totalul de cinci disputate. ,,Verzii” o vor intalni astazi pe teren propriu pe Bnei Sakhnin, in returul sferturilor de finala. Prima mansa s-a incheiat la egalitate, scor 1-1, Maccabi avand in cateva randuri ocazia chiar sa se impuna. Formatia gazda are un lot de jucatori foarte valoros, iar in acest sezon va incerca sa castige Toto Cup dupa o pauza de sase ani. In schimb, Bnei Sakhnin nu se ridica la nivelul adversarei, avand prestatii destul de slabe in special in deplasare. Credem ca in acest duel diferenta de valoare isi va spune cuvantul si trupa din Haifa se va impune la finalul celor 90 de minute regulamentare.

Betis a inceput noul sezon competitional cu doua victorii, insa apoi a fost invinsa in Liga Adelante de catre Ponferradina. Formatia din Sevilla are cel mai valoros lot de jucatori din liga a doua spaniola, iar in acest an isi propune un parcurs cat mai lung in Copa del Rey. Adversara ii va fi Llagostera, o echipa destul de modesta, care cel mai probabil se va lupta in actualul sezon pentru salvarea de la retrogradare. Diferenta de valoare dintre cele doua combatante este una evidenta, iar Betis nu isi permite sa faca un pas gresit diseara. Noi mizam astfel pe victoria gazdelor, care in mod normal ar trebui sa obtina victoria fara prea mari probleme.

Biletul zilei 10.09.2014

20:00 > Fotbal > Suedia > Divizia 1 – Sodra > IS Halmia – Utsiktens BK > Ambele echipe marcheaza > 1.61

20:15 > Fotbal > Israel > Cupa > Maccabi Haifa – Hapoel Bnei Sakhnin > Victorie Maccabi > 1.57

21:00 > Fotbal > Spania > Copa del Rey > Real Betis – Llagostera > Victorie Betis > 1.40