Ţeapa zilei în Europa League? Vezi ce echipă ar trebui să eviţi astăzi!

0
149

predictiieuropa leagueDiseară vom avea nu mai puţin de 24 de partide în Europa League şi toată lumea vă spune pe ce să pariaţi, toată lumea prezintă biletele care au de gând să le joace, dar eu m-am gândit să vă prezint şi o echipă care ar trebui evitată.

Aceasta este TOTTENHAM iar motivele pentru care cred că n-ar trebui să mizaţi pe meciul ei (nici pe ea – victorie, handicap, pauză – final etc – dar nici împotriva ei) sunt următoarele:

• Tottenham are un start modest de sezon, da o să spuneţi că adversarii întâlniţi nu se pot compara cu cel de astăzi care este mult inferior, dar chiar şi aşa faptul că nu reuşeşti să faci jocuri bune te blochează şi vă pot da suficiente exemple de echipe care după evoluţii şterse n-au putut să-şi revină în faţa unui adversar net inferior
  • londonezii au doar un succes în cinci meciuri şi acela chinuit, duminica trecută la Sunderland datorită unui gol marcat în minutul 82
  • Tottenham nu va putea conta astăzi pe marcatorul golului din meciul de la Sunderland – Ryan Mason – dar nici pe playmaker-ul Christian Eriksen sau pe mijlocaşul Mousa Dembele
  • Qarabag are un moral bun după cinci victorii succesive
  • azerii au fost eliminaţi greu din Champions League, 0:1 cu Celtic datorită unui gol primit în minutul 82, şi pot spune că Celtic nu este departe de Tottenham la momentul actual
  • Qarabag a jucat în grupele Europa League şi în ediţia precedentă, câştigând pe terenul viitoarei finaliste – Dnipro – şi obţinând o remiză în Franţa la Saint Etienne, astfel că este călită pentru un duel pe White Hart Lane

Pariază aici pe meciurile din Europa League şi dacă pierzi primul pariu primeşti 50% din miză înapoi până la 150 RON