Pontul zilei 05 martie 2021 – propus de ChirilaDavid25

0

In minutul 90+3 am pierdut pontul zilei de ieri, pe un corner, asta dupa ce nu am avut sansa ca Antonio Conte sa bage un alt jucator in teren decat Vidal, acesta jucand doar in spate toate mingile care au trecut pe la el, Inter incheind meciul cu doar 2 cornere.

Pontul Zilei din data de 05 Martie 2021 va veni din meciul din Spania La Liga, dintre Valencia si Villarreal.

39 lei fara depunere

Valencia.

• Se afla pe pozitia a 14-a, avand 27 de puncte, fiind la egalitate cu Getafe.
  • Vine dupa o infrangere chiar in fata lui Getafe, echipa care mergea extrem de prost, meci pierdut cu scorul de 3:0.
  • A jucat in 10, din minutul 51, in confruntarea cu Getafe, primul gol fiind insa incasat in minutul 39.
  • Diakhaby e suspendat pentru acest meci, in timp ce Cristiano Piccini si Cherushev sunt accidentati.

Villarreal.

• A coborat pe pozitia a 7-a in La Liga, avand 37 de puncte, cu 2 mai putin decat Betis.
  • E fara victorie de 7 runde, ajungand la 13 remize in 25 de runde, castigand insa ambele meciuri de Europa League cu Salzburg.
  • A fost invinsa de Atletico Madrid in runda precedenta, scor 2:0, un meci la capatul caruia Samuel Chukwueze a fost ales omul meciului.
  • Francis Coquelin, Alberto Moreno, Vicente Iborra, Ruben Pena si Yeremi Pino sunt absentii formatiei vizitatoare.

Concluzii.

In mod normal, Villarreal ar trebui sa iasa neinvinsa din acest joc, insa in acelasi timp, Valencia ar trebui la randul ei sa faca tot ce ii sta in putinta pentru a nu mai bifa inca o infrangere, asadar, ar trebui sa avem parte de un meci tare.

Drept urmare, ma astept sa se marcheze minim 2 goluri, Villarreal avand cu cine inscrie, in atac urmand a evolua Moreno, Alcacer si Gomez, jucatori de careu, care incheie de obicei sezoanele in doua cifre, sezonul asta fiind unul mai slab pentru Maxi Gomez si Paco Alcacer, avand doar cate 5 goluri.

Villarreal merge un pic schiopatat in ultima vreme, cel putin, in campionat, insa 3 din ultimele 5 meciuri jucate de aceastia s-au incheiat la egalitate, egalitate cu goluri marcate.