Pontul zilei 06 iulie 2019 – propus de ChirilaDavid25

0

Maroc a incasat gol in 90 de minute de joc cu Benin, intr-o partida incheiata la egalitate, scor 1:1, pontul zilei de ieri fiind astfel pierdut.

Voi miza si in aceasta zi tot pe un meci de la Cupa Africii, astfel Pontul Zilei din data de 06 iulie 2019 va veni din duelul dintre Egipt si Africa de Sud.

Egipt.

• Este una dintre favoritele la castigarea turneului final, reprezentand tara organizatoare.
  • S-a calificat in optimi, castigand Grupa A, grupa din care au mai facut parte Zimbabwe, Republica Democrata Congo si Uganda.
  • A obtinut 3 victorii din tot atatea jocuri in grupa, reusind sa incheie grupa cu 5 goluri marcate, fara a incasa vreunul.
  • Ahmed Hassan a iesit dupa doar 25 de minute in partida cu Uganda, acesta fiind indisponibil pentru acest joc.

Africa de Sud.

• Este una dintre selectionatele norocoase care a reusit sa obtina calificarea in optimi de pe pozitia a 3-a.
  • A ocupat pozitia a 3-a in Grupa D, o grupa cu Namibia, Coasta de Fildes si Maroc.
  • A obtinut doar 3 puncte in grupa sa, intr-o victorie cu Namibia, scor 1:0, pierzand celelalte jocuri cu acelasi scor, 1:0.
  • Themba Zwane a incasat 2 cartonase galbene in partidele din grupa, el fiind suspendat pentru acest joc.

Concluzii.

• Voi miza pe victoria reprezentativei tarii organizatoare, care cu tot suportul fanilor ar trebui sa se impuna fara probleme in acest joc, fiind de preferabil pentru ei ca acest meci sa se incheie in 90 de minute, Egipt planuri marete la acest turneu final.
  • Astfel, cred ca Egipt va reusi sa obtina victoria in acest joc, in fata unei echipe care s-a calificat cu multa sansa in optimi, o echipa care are un singur gol marcat in ultimele 5 jocuri.
  • Egipt vine dupa 5 victorii la rand, castigandu-si fara probleme partidele din grupa, toate cele 3 partide fiind castigate inca din prima repriza, ceea ce spune totul despre forta acestei selectionate.

Clasament Tipsteri

Pontul Zilei: Castigat Castigat Castigat Pierdut Pierdut Castigat Pierdut Pierdut Castigat Castigat
Castigate: 13 din 23