Pontul zilei 06 iunie 2019 – propus de ChirilaDavid25

0

Pontul zilei de ieri a fost castigator, Mexic reusind sa se impuna cu scorul de 3:1, in amicalul pe care l-a disputat cu Venezuela.

Voi miza in continuare pe partide internationale, astfel Pontul Zilei din data de 06 iunie 2019 va veni din semifinalele playoff-ului din Liga Natiunilor, din partida dintre Olanda si Anglia.

Olanda.

• A castigat Grupa 1 din Liga A a Ligii Natiunilor, grupa din care au mai facut parte Franta si Germania.
  • A izbutit doar 2 victorii, 1 remiza si 1 infrangere in acesta grupa, victoriile venind pe teren propriu cu ambele adversare.
  • A obtinut o remiza in ultimul joc, in deplasare cu Germania, scor 2:2, Werner si Sane marcand pentru nemti in primul mitan, in timp ce Quincy Promes si Van Dijk au egalat in ultimele 10 minute de joc.
  • Prezenti la finala Ligii Campionilor Georginio Wijnaldum si Virgil Van Dijk sunt in dubiu pentru acest joc.

Anglia.

• A reusit sa castige Grupa 4 din Liga A a Ligii Natiunilor, o grupa grea, cu vicecampioana mondiala Croatia si cu fosta campioana europeana, Spania.
  • A terminat in forta in grupa, pe care a inceput-o ezitant, cu 1 infrangere si 1 remiza, izbutind 2 victorii in ultimele 2 jocuri, 3:2 in deplasare cu Spania si 2:1 pe teren propriu cu Croatia.
  • A trecut prin emotii mari in partida de pe teren propriu cu Croatia, croatii deschizand scorul in minutul 57, Lingard si Harry Kane aducand victoria Albionului prin golurile marcate in minutele78, respectiv 85.
  • Eric Dier, Jordan Henderson, Danny Rose, Joe Gomez, Harry Kane, Trent Alexander-Arnold, Dele Alli sunt jucatorii englezi convocati care au fost prezenti la Finala Ligii Campionilor disputata sambata trecuta.

Concluzii.

• Voi miza pe un meci cu goluri marcate de ambele formatii, fiind un meci disputat pe teren neutru, la Guimaraes, un meci in care cele doua nationale vor lupta pentru accederea in actul final al competitiei.
  • Astfel, ma astept sa avem parte de goluri marcate de ambele echipe, Anglia incepand din toamna trecuta sa produca multe meciuri spectaculoase, ultimele 5 fiind cu minim 3 goluri marcate.
  • 3 din ultimele 5 partide ale ambelor nationale s-au incheiat cu goluri marcate de ambele formatii, Anglia marcand minim 2 goluri/ meci in aceste partide.

Clasament Tipsteri

Pontul Zilei: Castigat Castigat Pierdut Pierdut Castigat Pierdut Pierdut Castigat Castigat Pierdut
Castigate: 12 din 22