Pontul zilei 06 februarie 2021 – propus de ChirilaDavid25

0

4 goluri in primele 30 de minute, 6 goluri dupa primele 50 de minute, o desfasurare de meci total neprielinca ieri, intervalul de 2-5 goluri din partida dintre Aue si Hamburg nereusind sa fie bifat.

O sa incerc sa mizez cat mai mult pe echipe serioase, nu de alta, dar se aproprie optimile Ligii Campionilor si astfel programul devine greu, motiv pentru care echipele bune trebuie sa traga acum cat mai tare.

Winbet Fara Depunere

Drept umare, Pontul Zilei din data de 06 Februarie 2021 va veni din jocul dintre Juventus si AS Roma.

Juventus.

• Se afla pe pozitia a 4-a in clasamentul din Serie A, avand 39 de puncte, cu 1 mai putin decat adversara sa.
  • Are 4 victorii si 1 singura infrangere in ultimele 5 runde, castigand precedentul joc, in deplasare, 2:0, cu Sampdoria.
  • De la meciul cu Sampdoria, a jucat in Cupa, cu Inter, castigand pe “Meazza” cu scorul de 2:1, gratie a unei duble semnate de Cristiano Ronaldo.
  • Bentancur e suspendat pentru acest joc, in timp ce Dybla e accidentat.

AS Roma.

• Ocupa pozitia a 3-a in campionatul italian, avand 40 de puncte in 20 de runde, o medie astfel de 2 puncte/meci.
  • E intr-o revenire de forma, bifand 2 victorii la rand in campionat, ambele victorii venind acasa, 4:3 cu Spezia si 3:1 cu Hellas Verona.
  • A rezolvat meciul cu Verona intr-un interval de doar 9 minute, Mancini, Mkhitaryan si Mayoral marcand din minutul 20 pana in minutul 29.
  • Reynolds, Fazio, El Shaarawy, Zaniolo, Smallling si Pedro nu au putut fi convocati, in timp ce Lorenzo Pellegrini e suspendat.

Concluzii.

Consider ca primul 11 a lui Juventus arata mult mai bine decat cel al Romei si totodata, ca Pirlo are un lot mult mai bun pentru acest joc decat are Fonseca in cealalta tabara si ca astfel exista toate ingredientele pentru o victorie sigura a lui Juventus.

Iar cu Roma are multi absenti, cred ca vom vedea mai mult de 1 gol, in ideea ca acest meci nu va fi decis de un gol chinuit, Roma avand un prim 11 cu care nu prea poate avea controlul partidei, un prim 11 cu multe rezerve sau cu jucatori care nu dau siguranta, cum sunt Mancini si Kumbulla.

Juventus are 5 victorii la rand in toate competitiile, toate cu cel putin 2 goluri marcate, Juventus neintrebuintandu-se prea tare cu Inter, avand astfel resurse pentru o victorie cu minim 2 goluri inscrise.