Pontul zilei 11 ianuarie 2021 – propus de ChirilaDavid25

0

Prefer sa nu comentez pontul de ieri, multumindu-ma cu faptul ca a fost castigator, Juventus impunandu-se acasa, in fata lui Sassuolo, cu scorul de 3:1.

Greu de gasit cel mai bun pont al zilei pentru data de 11 Ianuarie 2021, acesta urmand a veni din Cupa Angliei, din confruntarea dintre Stockport si West Ham.

Stockport.

• Evolueaza in liga a 5-a engleza, mai precis in National League, unde e pe 4 dupa 14 meciuri jucatate.
  • A trecut pe rand de Chesterfield, Rochdale si Yeovil, cu Yeovil avand nevoie de prelungiri, dupa ce dupa 90 de minute scorul a fost 2:2.
  • John Rooney e golgheterul acestei echipe, cu 9 reusite, fiind succedat de Alex Reid.
  • Portarul Ben Hinchliffe pare sa fie jucatorul care a evoluat la cel mai inalt nivel acesta ajungand sa fie la un moment dat in lotul lui Derby.

West Ham.

• Se afla pe pozitia a 10-a in clasamentul din Premier League, avand 26 de puncte, fiind la egalitate de puncte cu Chelsea.
  • A izbutit in ultima runda prima victorie dupa 5 runde de asteptare, castigand in deplasare, 1:0, cu Everton.
  • Cehul Soucek a marcat unicul gol al partidei cu Everton, inscriind in minutul 86 al intalnirii.
  • Haller a parasit echipa in iarna, semnand cu Ajax, titular in atac urmand a fi astfel Antonio.

Concluzii.

Conform publicatiei Evening Standard, David Moyes ar fi promis faptul ca va trata acest joc cu o echipa competitiva, una puternica, care sa asigure astfel trecerea formatiei in urmatoarea faza a competitiei.

Drept urmare, voi miza pe victoria lui West Ham, intr-un joc in care sa se marcheze intre 2 si 6 goluri, West Ham fiind o formatie care nu stie sa marcheze multe goluri, si care nu cred astfel ca va reusi sa faca scor cu aceasta formatie de liga a 5-a.

Cat despre formatia de liga a 5-a, nu stiu ce pot sa spun, cert e ca acestia nu prea au cum sa treaca mai departe, David Moyes fiind obligat sa aibe un lot restrans pentru acest joc, existand restrictii importante in ceea ce priveste numarul de jucatori care pot fi luati la prima echipa din randul celor din academie.