Meciul Zilei
Bilanț: 20 Câștigate *luna in curs
COTA
1.67

Nu i-a fost deloc usor Italiei sa se impuna in fata Bosniei, italienii reusind sa intorca abia in mitanul secund avantajul luat de oaspeti in minutul 32, Insigne aducand egalarea in minutul 49, pentru ca Verratti sa marcheze din 8 metri in minutul 86.

Pentru aceasta zi de Miercuri voi miza pe un pont din barajul de retrogradare/promovare in Liga 1, astfel Pontul Zilei din data de 12 iunie 2019 va veni din duelul dintre FC Hermannstadt si U Cluj.

Hermannstadt.

• S-a clasat pe pozitia a 12-a la finele campionatului de Liga 1, acumuland 27 de puncte.
  • A reusit sa ajunga la baraj, dupa ce a izbutit o victorie miraculoasa in ultima etapa, pe teren propriu, cu Dunarea Calarasi, scor 2:1.
  • Atacantii Tsoumou si Lendric au fost eroii din victoria cu Dunarea Calarasi, acestia marcand in minutele 85, respectiv 90+6 a partidei.
  • Biel Company, Mijusković si Parvulescu sunt accidentati, in timp ce Blanaru e in continuare suspendat.

U Cluj.

• A ocupat pozitia a 3-a la capatul sezonului din Liga 2, obtinand 82 de puncte.
  • A tras din greu pentru a-si pastra pozitia de baraj, fiind silita sa nu mai faca niciun pas gresit dupa remiza cu Clinceni, remiza inregistrata cu 3 runde inainte de final.
  • Laszlo Sepsi nu a facut parte din lot pentru meciul tur, situatia sa fiind incerta.
  • In schimb, Octavian Abrudan e accidentat, el fiind lasat la Cluj.

Concluzii.

• Voi miza pe un meci cu putine goluri, formatia gazda urmand a sta la adapostul avantajului luat in tur, 2:0, avantaj care e aproape imposibil de recuperat.
  • Totodata, urmare a disputei de la Cluj, sunt sigur ca Hermannstadt nu are cum sa piarda acest joc, slabul ritm de joc al clujenilor neavand cum sa le puna probleme.
  • Hermannstadt vine dupa 2 victorii la rand, ambele in meciuri cruciale, echipa avand nevoie de un singur rezultat pozitiv pentru a se mentine in prima liga.

Lasă un comentariu mai jos:

Adresa ta de email nu va fi vizibilă.

1. niste blaturi ordinare Italia – Bosnia 2 pauza / 1 final si la U Cluj – Hermann jucatori clujeni cu experienta Florescu, Goga au ratat cu seninatate ca apoi, catre final ca sa nu faca spectatorii galagie, au gafat odata portarul, odata fundasul. Vorba aia fotbalul este fenomen social si El Presidente nu are nevoie de retrogradare in an electoral. Cum ar fii fost pentru mictobistii sibieni Olguta la Craiova cu stadion nou si echipa ce se bate la titlu si El Presidente fara stadion si retrogradat.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}