Meciul Zilei
Bilanț: 20 Câștigate *luna in curs
COTA
1.53

Tinand cont de cat de tacticizat au fost primele 45 de minute din partida cu Atalanta si AS Roma, am avut mare noroc cu deschiderea de scor izbutita inaintea pauzei de Dzeko, altfel nu stiu daca pontul de ieri ar fi iesit.

Pentru azi voi miza tot pe un pont din Italia, astfel Pontul zilei din data de 16 februarie 2020 va veni din meciul dintre Juventus si Brescia.

Juventus.

• E pe 2 in Serie A, avand 54 de puncte, fiind la egalitate de puncte cu liderul Inter.
  • Traverseaza cea mai slaba perioada din acest sezon, venind dupa 2 infrangeri in ultimele 3 runde, ambele infrangeri fiind in deplasare.
  • Vine dupa o remiza, in Coppa Italia, 1:1, in deplasare cu AC Milan, meci in care Ronaldo a marcat din nou, din lovitura de la 11 metri.
  • Cristiano Ronaldo nu a fost convocat pentru acest meci, in timp ce Khedira, Demiral, Bernardeschi si Douglas Costa sunt cu totii accidentati.

Brescia.

• Se afla pe pozitia a 19-a, avand 16 puncte, cu 3 mai putin decat locul 18, Genoa.
  • E fara victorie de 8 runde, avand un nou antrenor incepand de etapa trecuta, pe Diego Lopez, care a obtinut 1 punct in primul meci, 1:1, acasa, cu Udinese.
  • Bisoli a deschis scorul cu Udinese, in minutul 81, De Paul egaland in prelungiri, la o faza in care Brescia s-a aparat prost.
  • Conform site-ului Tuttomercatoweb, antrenorul gazdelor nu poate miza pe Cistana, Jaronen, Tonali si Torregrossa, toti accidentati.

Concluzii.

• Observ prin ce trece Juventus in aceasta perioada, insa cele 3 puncte puse in joc in acest meci nu au cum sa fie pierdute de catre acestia, mai ales in situatia in care Brescia nu poate conta pe cei mai importanti 4 jucatori, portarul Jaronen, fundasul cu o selectie in Squadra Azzurra Cistana, „il regista” Tonali si pe atacantul de gol, Torregrossa.
  • Totodata, victoria bianconerilor trebuie sa vina si la o diferenta de 2 goluri, Brescia urmand a alinia un prim 11 care nu are cum sa puna probleme campioanei Italiei, victoria la scor urmand a da incredere echipei in privinta urmatoarelor meciuri ale acestora.
  • Juventus a castigat la 2 goluri diferenta 4 din ultimele 5 meciuri de pe teren propriu, inclusiv ultimul fiind castigat chiar la 3 goluri diferenta, un 3:0 cu Fiorentina.