Pontul zilei 23 iunie 2019 – propus de ChirilaDavid25

0

Venezuela a invins ieri Bolovia si gratie si a victoriei obtinute de Brazilia in celalalt joc al grupei, s-a calificat in sferturi la Copa America, pontul zilei de ieri fiind astfel castigator.

Pentru aceasta zi de duminica voi miza pe o competitie interna inter-cluburi, astfel Pontul Zilei din data de 23 iunie 2019 va veni de la Norvegia Eliteserien, din duelul dintre Odd si Haugesund.

Odd.

• Ocupa pozitia secunda in clasamentul din Norvegia, avand 22 de puncte, cu 6 mai putin decat liderul Molde.
  • Are 3 partide mai putin disputate decat Molde, avand 7 victorii, 1 remiza si 2 infrangeri.
  • Vine dupa o infrangere, 2:0, in deplasare cu Sarpsborg, meci in care a fost echipa care a stat mai bine la capitolul statistica.
  • Andreas Helmersen si Markus André Kaasa sunt indisponibilii formatiei gazda, ambii fiind accidentati.

Haugesund.

• Se afla pe pozitia a 8-a, avand 16 puncte si un golaveraj pozitiv, 17 goluri inscrise si 10 primite.
  • Este neinvinsa in ultimele 5 runde, 2 victorii si 3 rezultate de egalitate.
  • A remizat in ultimul joc, 1:1, pe teren propriu, cu locul 4, Brann, meci in care s-a vazut condusa la pauza, reusind sa egaleze inainte de minutul 65 al partidei.
  • Alexander Stølås, Ben Karamoko si Dennis Horneland sunt cu totii accidentati, in timp ce Ibrahima Koné e la Cupa Africii pe Natiuni.

Concluzii.

• Ma astept la un meci cu goluri, in care sa avem parte de minim 2 reusite, Haugesund venind dupa 4 partide la rand cu goluri marcate de ambele formatii.
  • Totodata, ma astept ca formatia gazda sa nu piarda acest joc, acestia avand 5 victorii din tot atatea partide disputate pe teren propriu in actualul sezon.
  • Mai mult de atat, Odd avea 4 victorii inaintea infrangerii suferite in ultima etapa, 3 din aceste 4 victorii venind cu cel putin 2 goluri marcate de acestia.

Clasament Tipsteri

Pontul Zilei: Castigat Pierdut Castigat Castigat Castigat Pierdut Pierdut Castigat Pierdut Pierdut
Castigate: 14 din 25