Pontul zilei 23 ianuarie 2021 – propus de ChirilaDavid25

0

Mi-a iesit destul de lejer pontul zilei de ieri, asta desi primele 24 de minute de joc nu au fost deloc grozave, cele doua echipe reusind sa marcheze insa pana in minutul 35.

Si pentru azi voi evita primele ligi ale Europei, Pontul Zilei din data de 23 Ianuarie 2021 urmand a veni tot din liga secunda din Germania, din confruntarea dintre Braunschweig si Hamburg.

Braunschweig.

• Ocupa pozitia de baraj, avand 3 victorii, 5 remize si 8 infrangeri.
  • Are doar 3 puncte luate in ultimele 5 runde, puncte din remizele cu Paderborn, Dusseldorf si Wurzburger Kickers.
  • Nu a invins-o pe ultima clasata, jucand in deplasare, reusind sa reziste fara sa incaseze gol desi a jucat din minutul 66 in dubla inferioritate numerica.
  • Dominik Wydra si Manuel Schwenk au vazut cartonsul rosu in meciul cu Dusseldorf, Danilo Wiebe, Benjamin Kessel, Felix Burmeister si Niko Kijewski sunt accidentati.

Hamburg.

• Este liderul campionatului, avand 33 de puncte, fiind la 1 punct in fata lui Bochum.
  • Are 4 victorii si 1 remiza in ultimele 5 runde, remizand in deplasare, cu Nurnberg, scor 1:1.
  • S-a impus insa in ultimul joc, 5:0, acasa, cu Osnabruck, Jatta izbutind o dubla, Vagnoman si Kittel inscriind de asemenea cate 1 gol.
  • Rick van Drongelen, Jan Gyamerah si Klaus Gjasula sunt accidentati si nu pot evolua in acest meci.

Concluzii.

Voi miza pe victoria formatiei oaspete, echipa deja experimentata in liga secunda, care isi doreste sa scape in acest an de acest cosmar numit 2.Bundesliga si care pare ca are lotul potrivit pentru a promova in acest an.

Asadar, ma astept ca oaspetii sa se impuna in acest joc, acestia avand 4 victorii in ultimele 5 runde, castigand 2 din precedentele 3 deplasari, ideal pentru acestia fiind sa marcheze minim 2 goluri, cele doua victorii din deplasare fiind obtinute ambele cu scorul de 2:1.

Braunschweig are probleme de efectiv pentru acest meci, neavand 6 jucatori, ceea ce face ca misiunea oaspetilor sa trebuiasca sa fie destul de usoara.