Pontul Zilei 27 mai 2021 – propus de ChirilaDavid25

0

Au fost suficiente 42 de minute pentru ca pontul zilei de ieri sa fie castigator, Wellington Phonexis continuandu-si parcursul excelent din campionat, venind puternic din spate in campionatul A-League.

Pontul Zilei din data de 27 Mai 2021 va veni dintr-un joc din Norvegia Eliteserien, din duelul dintre Molde si Valerenga.

Molde.

• Este liderul clasamentului din Norvegia, avand 10 puncte dupa 4 partide, fiind la egalitate cu campioana Bodo/Glimt.
  • Are 3 victorii si 1 remiza in ultimele 4 runde, avand insa si o medie impresionanta de goluri marcate, de 3.
  • S-a impus in precedentul joc, 3:2 in deplasare cu Rosenborg, intorcand scorul in favoarea ei in ultimele 3 minute din jocul regulamentar.
  • Ohi Omoijuanfo e golgheterul echipei, cu 5 goluri inscrise, fiind urmat de Ola Brynhildsen, cu 2 goluri.

Valerenga.

• Se afla pe pozitia a 6-a, avand 5 puncte, cu 1 mai putin decat Viking si Kristiansund.
  • Are 1 victorie, 2 remize si 1 infrangere in cele 4 runde, remizand runda precedenta, 1:1, in deplasare cu Mjondalen.
  • S-a vazut condusa in jocul cu Mjondalen, asta dupa ce gazdele ratase si o lovitura de pedeapsa, egaland la 1 in minutul 83.
  • Aron Dönnum e golgheterul echipei, inscriind 2 goluri, Jonatan Tollas marcand insa in precedentul joc.

Concluzii.

Clar Molde e favorita la victorie in acest joc, din acest motiv merg pe faptul ca acestia nu vor pierde, Molde demonstrand in precedentul joc ca e o echipa puternica, una decisa sa nu mai rateze titlul in acest sezon, Conference League nefiind o consolare buna pentru acestia.

Insa cum Valerenga nu e o echipa de ici-colo, ci una cu o istorie bogata in spate, de 5 ori campioana, cred ca sunt sanse bune ca si acestia sa marcheze in acest meci, motiv pentru care pontul meu e 1X si 2+.

Molde are 3 victorii si 1 remiza in cele 4 meciuri jucate pana acum, toate aceste meciuri fiind cu minim 2 goluri inscrise.

Clasament Tipsteri

Pontul Zilei: Castigat Castigat Castigat Pierdut Pierdut Castigat Castigat Castigat Castigat Castigat
Castigate: 16 din 24