Pontul zilei 28 iunie 2019 – propus de ChirilaDavid25

0

In momentul redactarii acestui articol, pontul zilei de ieri se afla in plina desfasurare, motiv pentru care bilantul va fi actualizat in cursul diminetii.

Pentru azi ma voi orienta inspre un meci din MLS Soccer, astfel Pontul Zilei din data de 28 iunie 2019 va veni din duelul New York Red Bulls si Chicago Fire.

New York Red Bulls.

• Ocupa pozitia a 5-a in clasamentul Conferintei de Est, avand 24 de puncte, cu 2 mai putin decat campioana Atlanta.
  • Traverseaza o perioada destul de buna, inregistrand 3 victorii, 1 remiza si 1 infrangere in ultimele 5 jocuri.
  • Vine insa dupa infrangerea din deplasare, cu Philadelphia Union, scor 3:2, meci in care s-a vazut intoarsa dupa ce a intrat la pauza in dublu avantaj.
  • Alejandro Romero si Alex Muyl au marcat golurile din infrangerea cu Philadelphia Union.

Chicago Fire.

• Se afla abia pe pozitia a 8-a in clasamentul din Conferinta de Est, avand 19 puncte.
  • Este fara victorie in ultimele 5 jocuri, 3 remize si 2 infrangeri.
  • A remizat in ultimul joc, disputat pe teren propriu, cu Real Salt Lake, scor 1:1, meci in care ambele reusite au venit in primele 35 de minute de joc.
  • Mijlocasul Aleksandar Katai a deschis scorul pentru Chicago Fire in acel joc, in minutul 5, Rusnak izbutind egalarea in minutul 33, dintr-o lovitura de pedeapsa.

Concluzii.

• Ma astept la un meci bun facut de formatia gazda, intr-o partida destul de spectaculoasa, cu minim 2 goluri marcate, la capatul caruia New York Red Bulls sa iasa neinvinsa.
  • 4 din ultimele 5 partide de campionat disputate de New York Red Bulls s-au incheiat cu minim 2 goluri inscrise, bilantul din aceste 5 jocuri fiind de 3 victorii, 1 remiza si 1 infrangere.
  • De celalalta parte, Chicago Fire e fara victorie in ultimele 5 runde, toate aceste ultime 5 partide incheindu-se cu minim 2 goluri marcate, 4 din ele fiind cu goluri inscrise de ambele formatii.

Clasament Tipsteri

Pontul Zilei: Pierdut Castigat Castigat Castigat Pierdut Pierdut Castigat Pierdut Pierdut Castigat
Castigate: 13 din 24