Pontul zilei JPP – 24.07.2018

Scris de Ionut23/07/2018

Gazdele sunt favoriți clar aici și principalul candidat pentru promovare, în timp ce Bayreuth sunt inca fericiti pentru faptul ca au reusit sa ramana in aceasta divizie. Schweinfurt au rezolvat meciurile inca de la pauza in primele etape si avand acelasi scor 3-1.

Oaspetii au probleme mari in ofensiva, cel mai bun jucator al lor Makarenko este inca accidentat si avand si o aparare extrem de slaba gazdele ar trebui sa-si creeze o tona de sanse de gol. Primul meci Bayreuth a dezamăgit din nou și a pierdut 0: 1 acasă împotriva nou-veniților promovați de la Heimstetten.

Asadar pontul zilei, Schweifurt victorie si la pauza si la final, cota 2.05 Betano