Rangers – Servette
Bilanț: 14 Câștigate *luna in curs
COTA
1.62

Pentru azi voi merge pe un pont la un meci din Preliminariile UEFA Champions League, Pontul zilei din data de 09 August 2023 urmand a veni din jocul dintre Rangers si Servette Geneva.

Rangers.

• S-a clasat pe pozitia a 2-a in stagiunea precedenta de Scotia Premiership, a doua oara la rand in spatele rivalei Celtic.
  • A pierdut in prima runda a noii stagiuni de Premiership, 1:0 cu Kilmarnock, luand golul in minutul 65, fiind incapabila de replica.
  • Si-a schimbat atacul pentru aceasta stagiune, venind Lammers, Dessers, Danilo (Feyenoord), Dowell (Norwich) si Abdallah Sima (Brighton).
  • Leo King si Nnamdi Ofoborth sunt accidentati si nu pot evolua in acest joc.

Servette.

• E vicecampioana Elvetiei, evoluand doar pentru a 3-a oara in preliminariile Ligii.
  • Ocupa pozitia a 5-a in noua editie de Elvetia Super League, avand 5 puncte, 1 victorie si 2 remize.
  • A trecut de Genk in turul precedent, dupa 2 remize, 1:1 la Geneva si 2:2 si penalty-uri la Genk.
  • Enzo Crivelli a luat rosu dupa doar 2 minute cu Genk si e suspendat, o alta absenta importanta fiind cea a lui Miroslav Stevanovic, accidentat.

Concluzii

• Nu ma convinge apararea lui Rangers si nu ma convinge de cand Steven Gerrard a parasit aceasta echipa, Rangers nereusind de 2 ani sa ia titlul in Scotia, si asta in special din cauza apararii.
  • Iar cum Servette a jucat foarte bine, chiar si in inferioritate numerica in duelul cu Genk, voi merge aici pe gol marcat de elvetieni, Servette marcand 3 goluri in poarta lui Genk si 9 goluri in total in toate partidele disputate pana acum in actualul sezon.
  • Totodata, toate cele 5 jocuri oficiale ale lui Servette au fost cu goluri marcate de ambele formatii, fiind foarte probabil ca si acest joc sa aiba parte de goluri in ambele porti.