Pontul zilei 10 februarie 2019 – propus de ChirilaDavid25

0
194

Pontul zilei 10 februarie 2019 – propus de ChirilaDavid25 Pontul zilei

Parma si Inter au intrat la pauza la egalitate, fara gol marcat, pontul zilei de ieri fiind astfel castigator.

Voi ramane fidel campionatului italian, astfel Pontul Zilei din data de 10 februarie 2019, va veni din partida dintre Sampdoria si Frosinone, meci ce va incepe de la ora 16:00.

Sampdoria

• Ocupa pozitia a 8-a, avand 33 de puncte, fiind la 5 puncte de locul 4.
  • Nu merge prea grozav in ultimul timp, avand 2 victorii, 1 remiza si 2 infrangeri in ultimele 5 runde.
  • A pierdut de o maniera categorica ultimul meci, cel cu Napoli, scor 3:0, meci in care toti
  • jucatorii au incercat sa-l ajute pe Quagliarella sa inscrie pentru a dobori un record.

Frosinone

• E pe penultimul loc, avand 13 puncte, fiind la 4 puncte in spatele Bologniei.
  • Are 3 infrangeri, 1 remiza si 1 infrangere in ultimele 5 runde.
  • Vine dupa o infrangere, 1:0, pe teren propriu, cu Lazio, meci in care formatia din capitala a renuntat in repriza secunda sa mai atace poarta lui Sportiello.

Concluzii

• Mizez pe victoria gazdelor in acest joc, acestia avand nevoie de o victorie pentru a nu pierde teren fata de echipele capitoline care se afla in acest moment la 5 puncte distanta.
  • Chiar daca Sampdoria nu a impresionat deloc in partida cu Napoli, acestia raman o echipa foarte buna, cu un atacant care a inscris timp de 11 runde la rand in campionat, Fabio Quagliarella.
  • Totodata, Sampdoria are 4 victorii in ultimele 4 partide de campionat pe teren propriu, avand numerosi jucatori de atac de valoare, care sa vina inclusiv de pe banca si sa rezolve victoria in acest meci.