Pontul zilei 12 februarie 2019 – propus de ChirilaDavid25

0
249

Pontul zilei 12 februarie 2019 – propus de ChirilaDavid25 Pontul zilei

Pontul zilei de ieri a fost castigator, Wolves reusind sa scoata o remiza cu goluri la ultima faza a partidei, intr-un meci in care si-a creat multe ocazii, fara a fi la fel de prolifica precum in celelalte jocuri.

Azi voi miza pe un meci de Liga Campionilor, astfel Pontul Zilei din data de 12 februarie 2019, va veni din partida dintre AS Roma si Porto.

AS Roma

• Ocupa pozitia a 6-a in Serie A, avand 38 de puncte.
  • Are 3 victorii si 2 remize in ultimele 5 runde.
  • Vine dupa o victorie la scor de forfait, in deplasare cu Chievo, golurile fiind inscrise de El Sharaawy, Dzeko si Kolarov.
  • A obinut 2 victorii in cele 3 jocuri de pe teren propriu in grupe, cu Plzen si TSKA Moscova.

Porto

• Este liderul campionatului din Portugalia, avand 51 de puncte.
  • Nu traverseaza o perioada prea buna, avand doar 2 victorii in ultimele 5 runde si 3 remize.
  • A inregistrat o remiza in ultimul joc, a doua la rand, 1:1 cu Moreirense, meci in care au egalat in prelungiri.

Concluzii

• Voi miza pe faptul ca AS Roma va reusi sa castige cel putin prima repriza in acest joc, acestia avand nevoie de o victorie in prima mansa.
  • AS Roma traverseaza o forma foarte buna, castigand majoritatea duelurilor pe care le puteau castiga in ultimele 2 luni de zile.
  • De cealalta parte, oaspetii au 3 absente foarte importante, pe Aboubakar, Corona si Marega, absente care au contat enorm in ultima perioada de timp, mai ales in ultimele 2 jocuri ale formatiei portugheze.