Meciul Zilei
Bilanț: 20 Câștigate *luna in curs
COTA
1.55

Pontul zilei de ieri a fost castigator, Odd reusind sa se impuna pe teren propriu in fata formatiei Haugesund, cu scorul de 3:1.

Oferta zilei de Luni propune multe partide echilibrate, insa chiar si asa cred ca am pontul potrivit pentru acesta zi, astfel Pontul Zilei din data de 24 iunie 2019 va veni de la Euro U21, din duelul dintre Croatia U21 si Anglia U21.

Croatia U21.

• Este codasa Grupei C, avand 0 puncte, fiind echipa cu cel mai slab golaveraj.
  • A reusit sa inscrie 1 singur gol la turneul final, incasand nu mai putin de 5 goluri.
  • Golul marcat a venit in partida cu Romania U21, urmare a unei greseli comise de Ianis Hagi pe faza de constructie, fiind inscris de Vlasic.
  • Marin Jakolis e suspendat pentru acest joc, dupa ce a vazut cartonasul galben in ambele meciuri.

Anglia U21.

• Ocupa pozitia a 3-a, fiind la randul ei fara punct obtinut in primele 2 jocuri.
  • Sta insa ceva mai bine la capitolul golaveraj, avand 3 goluri marcate si nu mai putin de 6 primite.
  • Vine dupa infrangerea cu Romania U21, scor 4:2, meci in care toate golurile au fost inscrise in ultimul sfert de ora.
  • Demarai Gray si Tammy Abraham au marcat golurile din infrangerea cu selectionata U21 a Romaniei.

Concluzii.

• Voi miza pe un meci bun facut de selectionata de tineret a Albionului, care sa evite cea de-a 3-a infrangere la rand si implicit clasarea finala pe pozitia a 4-a in grupa.
  • Astfel, ma astept ca Anglia U21 sa intre cel putin la pauza in avantaj in acest joc, urmand a intalni o selectionata timida, care iese la joc abia cand nu mai are absolut nimic de pierdut.
  • Totodata, de soarta acestui joc depinde si viitorul selectionerului Angliei U21, care conform presei britanice ar urma sa fie demis in caz ca va pierde acest joc, acesta fiind astfel motivat sa fie inspirat in alegerile pe care le va face pentru acest joc.