Ponturi tenis 12.06.2025

Scris de adrian198112/06/2025

Primele turnee importante pe iarba isi consuma joi ultimile optimi de finala si sunt programate astfel meciuri interesante la Hertogenbosh, Londra, Stutgart sau Ilkley.

Tipsterii site-ului nostru au analizat meciurile si va propun in acest articol cateva ponturi din tenis pentru data de 12 iunie 2025. Bafta tuturor!

pronostic la netbet

Reilly Opelka - Nicolas Jarry Ponturi Pariuri

Tipster: adrian1981


Un prim meci pe iarba intre doi bomberi adevarati, un meci care tinand cont de suprafata si de cum servesc cei doi nu poate sa nu aiba macar un tie break, daca nu chiar se va termina fara breakuri.

Opelka a profitat de sansa de a fi pe tablou ca lucky looser, pare ca isi intra incet in mana, cu De Jong a dat 19 asi, dar a fost meci de 3 seturi.

Jarry mnu e nici el departe ca performante la serviciuin primul tur a pus 15 asi in 3 seturi cu Darderi iar saptamana trecuta la Birmingham a reusit 25 de asi in cele 5 seturi jucate in total.

Una peste alta, intr-un meci cu breakuri putine sau deloc, cred ca vom asista la un festival al asilor iar borna de 25 poate fi atinsa usor.

Pronostic:

Total asi: 25+

Cota:

1.53

netbet romania
logo netbet

25 RON FREEBET

Giovanni Mpetschi-Perricard – Felix Auger-Aliassime ponturi pariuri

Tipster: sleepwalkR


Nu mi-e frica de Perricard cât ma tem de Aliassime. Felix are momente când se încălzește mai greu sau, la polul opus, când întra prea bine în meci.

Este, totuși, un meci pe iarba între doi big-server modești la retur, iar precedentele doua întâlniri directe nu le-as pune la socoteala.

Un prim tiebreak între cei doi în primul set e alegerea logică aici și ar trebui sa iasă fără bătăi de cap.
Pronostic: 
Peste 11.5 game-uri în primul set
Cota: 
1.74

Kempen/Ruse – Hozumi/Sutjiadi ponturi pariuri

Tipster: sleepwalkR


Sunt puține argumente pentru Ruse și Kempen sa obțină o noua victorie la Hertogenbosch. În primul rand, Gabi o va întâlni pe Branstine în primul meci al zilei iar printr-o eventuala victorie cred ca ar vrea sa se păstreze pentru sferturi.

În plus, Kempen e o jucătoare ajunsa la 27 de ani care n-a performat strălucit în nici una dintre competiții, așadar are o experienta scăzută.

Hozumi și Sutjiadi joaca aproape exclusiv dublu, chiar dacă cu alte partenere, iar Gabi mi se pare o jucătoare ce nu e în stare sa compenseze jocul belgiencei.
Pronostic: 
Hozumi/Sutjiadi
Cota: 
1.74

Salutare, sunt Adrian si activez in domeniul pariurilor sportive inca din anul 2006.
In ultimii 10 ani m-am specializat pe ponturi tenis urmaresc cu atentie toate turneele din circuit si pariez pe toate tipurile de pariuri, inclusiv pariurile speciale pe serviciu, asi, duble greseli sau breakuri.

Tipsterul Lunii

Avatar Tipster
Marius96
Forma: Castigat Castigat Castigat Castigat Pierdut Castigat Castigat Pierdut Castigat Castigat
CÂȘTIGATE
11 din 14
PROCENTAJ
79%
UNITĂȚI
+422
Vezi Ponturi

Lasă un comentariu mai jos:

Adresa ta de email nu va fi vizibilă.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

S-ar putea să te intereseze și: